img

Jak radzić sobie z grypą żołądkową?


Jak doradzić sobie z grypą gastryczną? Grypa gastryczna to choroba za jaką przystępne są rotawirusy. Pobudzają one stan zapalający żołądkowo-jelitowy. Choroba ta jest niebezpieczna sensacyjnie dla dzieciach (rocznie odchodzi w jej plonu kilka tysięcy dzieciom!!!), więc nie przylega pogardzać jej wykładników a w ciosie konieczności pośpiesznie udać się do doktora bądź szpitala.

Jak można się zakazić? Zakazić się można drogą oddechową oraz pokarmową. Czas inkubacji (albo wylęgania się choroby, od zanieczyszczenia rozkładu do momentu przemówienia pierwszych symptomów) wynosi sztampowo 1-3 dni. By ograniczyć niebezpieczeństwo zanieczyszczenia obstaje często myć ręce, doglądać o przejrzystość i regularną dezynfekcje muszli, nocników itd.

Nadto nie należy pić nieprzegotowanej, zabrudzonej wacie, a przygotowując posiłki koniecznie trzeba przekazać przymówkę na cnota artykułów i aparatów kuchennych. Osobliwie narażone na zakażenie oraz najciężej przechodzące chorobę są dzieciom między 6 miesiącem natomiast 3 rokiem istnienia.

Symptomy. Grypie gastrycznej przeważnie akompaniują: krzątaniną, bóle brzucha, wymioty, biegunka, generalne zmęczenie. Czas wytrwania choroby waha się od 1 do nawet 9 dni. Choć najczęściej są to 2-4 dni, po jakich dolegliwości dokumentnie pobłażają. Leczenie. Niestety, nie ma obrotnej metody na wyleczenie grypy gastrycznej, jaką trzeba trywialnie przeczekać.

Pamiętać lecz przylega o słusznym korygowaniu płynów, bowiem jednym z najpoważniejszych skomplikowań może egzystowań odwodnienie, co jest niebezpieczne dla zdrowia i istnienia! W cięższych trafach może się okazać konieczne irygowanie dojelitowe czyli dożylne z wdrożeniem kroplówek.

Dopiero niezbyteczna może okazać się hospitalizacja. Co konsumować natomiast pić. Pij wodę niegazowaną, chudą herbę (np. z miętoszony). Stroń mleka, soków, kawy. Pamiętaj aby pić istotnie i często, aby nie uznać do odwodnienia! W miarę ustępujących objawów można wprowadzić rozcieńczone z wodą soki owocowe.

Do jadła na początek (tzn. gdy ustąpią wymioty) można upichcić kleik, niezbyt oleisty rosół, natomiast w dawkę poprawki poziomu zdrowia wstąpić niestarci marchewkę, gotowane ziemniaki, ryż, duszone ciało drobiowe. Szczepionki. Na rozradowanie w roku 2006 wprowadzono do sprzedaży szczepionki osłonowe przeciw rotawirusom.

Są to doustne szczepionki (RotaTeq, Rotarix), jakie niemal w 100% zabezpieczają niemowlęcia oraz dzieci przed zainspirowaniem żołądkowo-jelitowym. Cena jednej kwoty (potrzebne są 2 czyli 3) to około 300zł.